fbpx
12.12.2021

Kiitos kaudesta 2021 – Onnea EPG:n kauden palkituille

Kausi 2021 pelattiin Ruuhikoskella edelleen koronan varjossa. Lähtöjä kertyi ennätysmäärä, ja seuran kisoihinkin osallistuttiin lähes yhtä vilkkaasti kuin kaudella 2020.Seuran syyskokouksen yhteydessä 26.11. palkittiin kauden menestyneimmät ja ansioituneimmat, kiitettiin hvyistä peleistä, positiivisesta asenteesta ja yhteisön hyväksi tehdystä työstä.

Palkintopöytä 2021
Palkintopöytä 2021 – jaettavaa riitti

Poikkeuksellista kaudessa oli holareiden suuri määrä – 17. Kenties Saaret Tuula ja Tauno voivat valottaa, miten holari tehdään. He tekivät kolme holaria!

Holarin tekijät kauden aikana keväästä syksyyn: Mika Rautio, Vesa Paloniemi, Päivi Hernesniemi, Marko Honkola, Markus Mäntykangas, Petri Vainio, Tauno Saari, Alex Kivimäki, Pekka Nyrhinen, Reeti Lilli, Martti Lahti, Eeva-Maria Ojala, Riikka Rintasalo, Miko Panula, Minna Mäntylä, Tuula Saari.

Holarin tehneistä kunniakirjan kera kuvassa Tuula Saari, Tauno Saari, Martti Lahti, Markus Mäntykangas
Holarin tehneistä kunniakirjan kera kuvassa Tuula Saari, Tauno Saari, Martti Lahti, Markus Mäntykangas

 

Vuoden puurtaja Heikki Hautala
Vuoden puurtaja Heikki Hautala – Kun kentällä katto, portaat, mainostaulut, linnunpöntöt etsivät tekijää, Heikki Hautala näkyy työn touhussa. Kiitos myös hänen kaikille innokkaille kavereilleen, jotka osallistuvat kökkään. Kiitos!

Vuoden tulokas Juho Laitamäki
Tasoituksiaan ja peliään vuoden aikana parantaneet Joni Kallantie ja Riikka Kuusisto

Vuoden klubigolfari Antero Ekola
Vuoden klubigolfari Antero Ekola – aina positiivinen Antero on golfari, jonka kanssa kierros ja jälkipeli pelataan aina hyvällä fiiliksellä. Hän tervehtii klubilla aina ja kaikkia. Olisiko tuo asenne kopioitavissa?

Eetun pytty esimerkilliselle juniorille Peetu Laasala

Embassy cup -palkinto Samuli Kivimäki

Tyttöjuniori & vuoden naispelaaja Emilia Väistö
Tyttöjuniori & vuoden naispelaaja Emilia Väistö – Kiitos kaudesta Emilia, Erkko Trophyn voittaja, Suomen edustaja tyttöjen maajoukkueessa. Hyvää uutta harjoittelukautta ja menestystä seuraavaan vuoteen!

Tyttöjuniori & vuoden naispelaaja Emilia Väistö
Poikajuniori & vuoden miespelaaja & seuran lyöntipelimestari Eeli Kujanpää

Vuoden miesseniori Pekka Mattila ja vuoden naisseniori Paula Peltokangas
Vuoden miesseniori Pekka Mattila ja vuoden naisseniori Paula Peltokangas – nämä tittelit saavutetaan koko kauden hyvällä pelillä!

 

Reikäpelimestari 2021
Reikäpelimestaruudet: seniorit (M50) Tapani Silvennoinen, miehet Samuli Kivimäki

 

 

Seuran naisten lyöntipelimestari Helmiina Rutanen
Seuran naisten lyöntipelimestari Helmiina Rutanen – miesten lyöntipelimestari Eeli Kujanpää opiskelee ja golfaa Kaliforniassa

 

Lyöntipelimestarit
Lyöntipelimestarit Tuula Saari ja Pirjo T. Myllymäki

 

Lyöntipelimestareita M75 Pekka Mattila, M70 Osmo Kiviluoto, M65 Harri Myllymäki

 

Simo Luoma M80
Lyöntipelimestari M80 Simo Luoma

Lyöntipelimestarit:
N50 Eeva-Maria Ojala, N60 Tuula Saari, N70 Pirjo T. Myllymäki
M50 Jouni Marttala, M60 Raimo Vesala, M65 Harri Myllymäki, M70 Osmo Kiviluoto, M75 Pekka Mattila, M80 Simo Luoma

Mid-cupin voittaja Tommi Myllymäki
Puheenjohtajan malja Joni Viinikka

Kapteeni Pasi Pekkanen luovutti kapteenin lautasen Minna Mäntylälle
Kapteeni Pasi Pekkanen luovutti kapteenin lautasen Minna Mäntylälle – puheessaan Pasi kiitti Minnaa, ahkeraa golfaria useiden aloittavien golfareiden ja vieraspelaajien luotsaamisesta Ruuhikoskella. Palautteissa nimenomaan Minnaa oli kiitetty loistavasta peliseurasta. Minna hiekottaa ahkerasti lyöntijäljet ja paikkaa griineiltä alastulojäljet, omansa ja kaikki näkemänsä.

Liikunnallista joulun aikaa ja onnea uuteen vuoteen!